YouTube

ul.Żwirki i Wigury 1, 63-000 Środa Wielkopolska, tel: 61 286-70-80
Polish English French German Russian

Światowy Dzień Zdrowia 2017

 

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej informuje, że tematem przewodnim przypadającego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia jest depresja, a hasło na rok 2017 to „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

 

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat. Depresji można jednak zapobiegać i można ją leczyć. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

 

Informacje oraz prezentacja na temat kampanii Światowego Dnia Zdrowia dostępne są w załączeniu oraz na stronie Światowej Organizacji Zdrowia pod linkiem: http://www.who.un.org.pl/aktualnosci.php?news=186&wid=12&wai=&year=&back=%2F      

 

Załącznik:

Informacja o Światowym Dniu Zdrowia 2017

 

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter