YouTube

ul.Żwirki i Wigury 1, 63-000 Środa Wielkopolska, tel: 61 286-70-80
Polish English French German Russian

Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - kontra tytoń 2017

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej informuje, że 13 listopada 2017 r. w siedzibie Stacji, w ramach kontynuacji projektu „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra tytoń”, odbyło się kolejne szkolenie dla młodzieży.

W szkoleniu wzięli udział uczniowie II klas gimnazjum oraz VII klasy szkoły podstawowej z 6 szkół powiatu średzkiego: Gimnazjum im. mjr Henryka Sucharskiego w Gieczu, Gimnazjum nr 1 w Środzie Wielkopolskiej, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Środzie Wielkopolskiej, Zespołu Szkół Akademickich w Środzie Wielkopolskiej, Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu oraz Gimnazjum im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Nowym Mieście n/Wartą.

Głównym celem projektu było podniesienie świadomości młodzieży województwa wielkopolskiego w zakresie zagrożeń związanych z paleniem tytoniu i wyrobów tytoniowych. Cele szczegółowe projektu zakładały:

-        przekazanie wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia papierosów na organizm palacza i osób z jego otoczenia,

-        wzbudzenie zainteresowania własnym zdrowiem i odpowiedzialności za zdrowie otoczenia,

-        naukę zachowań asertywnych.

W ramach projektu wybrani uczniowie zostali przeszkoleni oraz uzyskali dyplom „Młodzieżowego Lidera Zdrowia”.

W dalszym etapie realizacji projektu, Młodzieżowi Liderzy Zdrowia będą uzyskaną wiedzę przekazywać swoim rówieśnikom w środowisku szkolnym oraz podczas spotkań w pubach, klubach i dyskotekach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej pragnie serdecznie podziękować Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej JANA w Środzie Wielkopolskiej oraz Piekarni Cukierni PH „Adam i Ewa” Anna Paliwoda Skrobosińska w Zielnikach za przekazane wyroby dla uczestników szkolenia.

otwarcie szkolenia

fot. Otwarcie szkolenia

 

uczesnicy szkolenia

fot. Uczestnicy szkolenia

 

wspólne zdjęcie

fot. Wspólne zdjęcie

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter