YouTube

ul.Żwirki i Wigury 1, 63-000 Środa Wielkopolska, tel: 61 286-70-80
Polish English French German Russian

Szkolenie w ramach projektu PL0432 "Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy" (2)

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Środzie Wielkopolskiej informuje, że kolejne szkolenie organizowane w ramach Projektu PL0432 „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”, odbyło się w dniu 13.11.2017 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Wlkp., ul. Żwirki i Wigury 1, 63-000 Środa Wlkp.

W szkoleniach uczestniczyło łącznie 17 uczniów z 6 szkół z terenu powiatu średzkiego.

Szkolenie otworzyła i powitała uczestników Anna Mendyka – z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Wlkp., Powiatowy Koordynator Projektu, która wygłosiła wykład na temat aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia.

Kolejnym tematem omawianym podczas szkolenia były zasady żywienia dzieci i młodzieży. Temat „Prawidłowej diety i odżywiania nastolatków” przedstawiła Małgorzata Ignasiak – z Sekcji Higieny  Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku.

Wszyscy uczniowie otrzymali materiały edukacyjne (poradniki dla uczniów i rodziców, smycze).

Głównym celem projektu jest poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce, a w szczególności zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży narażonych na nadwagę, otyłość i choroby dietozależne na terenie województwa wielkopolskiego.

Szkoły realizujące Projekt  PL0432 „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” zostały wyposażone w materiały edukacyjne (poradniki dla uczniów i rodziców, materiały edukacyjne dla nauczycieli, uczniów oraz gadżety).

M.Ignasiak podczas wykładu

fot. M. Ignasiak podczas wykładu

 

wspólne zdjecieBZ

fot. Wspólne zdjęcie

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter