YouTube

ul.Żwirki i Wigury 1, 63-000 Środa Wielkopolska, tel: 61 286-70-80
Polish English French German Russian

Światowy Dzień Zdrowia 2018 - działania

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej informuje, że w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, przypadającego 7 kwietnia 2018 r. pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”, w dniu 5 kwietnia br. Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Środzie Wielkopolskiej odwiedziła młodzież z I klasy Technikum Logistycznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej.

W trakcie spotkania PPIS w Środzie Wielkopolskiej Maria Deręgowska opowiedziała o działalności Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a pani Anna Mendyka przedstawiła w formie prezentacji tematykę szczepień ochronnych, profilaktykę chorób powstających w następstwie pokąsania przez kleszcze oraz zagrożenia, wynikające z zażywania środków zastępczych i narkotyków.

 

W dniu 6 kwietnia br. pracownicy Stacji: Anna Mendyka i Alina Mąka spotkały się z dziećmi Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Urwiski”.

Przedmiotem pogadanki były: zdrowe odżywianie, higiena osobista, w tym najważniejsze - częste i prawidłowe mycie rąk, a także prawidłowa postawa ciała w trakcie siedzenia.

           

Załącznik: Informacja związana z obchodami Światowego Dnia Zdrowia 2018.

Zdjęcia z obu spotkań:

CkZiU w PSSE

CKZiU w PSSE 2

pogadanka NP Wesołe Urwiski

pogadanka NP Wesołe urwiski 2

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter