YouTube

ul.Żwirki i Wigury 1, 63-000 Środa Wielkopolska, tel: 61 286-70-80
Polish English French German Russian

Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia 2018

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej informuje, że w dniu 15.11.2018 r., w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, zorganizowano w budynku przy ul. Czerwonego Krzyża 2 w Środzie Wielkopolskiej (siedziba Punktu Pobrań Diagnostyki oraz Pielęgniarskiego Ośrodka Medycyny Środowiskowo-Rodzinnej VITA) punkt informacyjno-edukacyjny o tematyce ochrony zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Tak jak co roku obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu mają charakter akcji informacyjno-edukacyjnej, skierowanej do osób palących, biernych palaczy i osób chcących rzucić palenie.  Celem akcji jest zmiana zachowań zdrowotnych osób palących tytoń poprzez zwrócenie uwagi na problem nieprzestrzegania zakazu palenia w miejscach użyteczności publicznej oraz braku poszanowania prawa niepalących do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i kobiet w ciąży.

Osoby zainteresowane miały możliwość uzyskania informacji na temat zagrożeń i skutków zdrowotnych wynikających z palenia tytoniu oraz aspektów prawnych związanych z zakazem palenia tytoniu w miejscach publicznych.

Biorący udział mogli otrzymać worki reklamowe „Zakaz palenia!” oraz długopisy ufundowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. W trakcie spotkania można było uzyskać informacje: gdzie szukać pomocy w walce z nałogiem, jak zmierzyć poziom uzależnienia od palenia tytoniu oraz swoją motywację do zaprzestania palenia, podawano numer telefonu do Poradni Pomocy Palących 801 108 108.

 

Informacje dotyczące Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym

             

Zdjęcie z obchodów:

Punkt informacyjny porada

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter