YouTube

ul.Żwirki i Wigury 1, 63-000 Środa Wielkopolska, tel: 61 286-70-80
Polish English French German Russian

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2018

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej informuje, że 15 listopada br. przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Ten dzień służy zwróceniu uwagi na konieczność ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed następstwami używania tytoniu. Tak jak co roku obchody mają charakter akcji informacyjno-edukacyjnej, skierowanej do osób palących, biernych palaczy i osób chcących rzucić palenie.  Celem akcji będzie zmiana zachowań zdrowotnych osób palących tytoń poprzez zwrócenie uwagi na problem nieprzestrzegania zakazu palenia w miejscach użyteczności publicznej oraz braku poszanowania prawa niepalących do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i kobiet w ciąży.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej informuje, że w ramach ww. akcji organizuje w dniu 15.11.2018 r. w godzinach 12:00-14:00 w budynku przy ul. Czerwonego Krzyża 2 w Środzie Wielkopolskiej (siedziba Punktu Pobrań Diagnostyki oraz Pielęgniarskiego Ośrodka Medycyny Środowiskowo-Rodzinnej VITA) punkt informacyjny o tematyce ochrony zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.    

W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje: gdzie szukać pomocy w walce z nałogiem, jak zmierzyć poziom uzależnienia od palenia tytoniu oraz swoją motywację do zaprzestania palenia.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej informuje, że funkcjonuje telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym, która działa od poniedziałku do piątku w godz.: 11.00-19.00 i sobota 9.00 – 15.00 pod numerem: 801 108 108 (dla telefonów stacjonarnych i komórkowych) oraz 22 211 90 15 (dla telefonów komórkowych). Koszt za połączenie : z telefonu stacjonarnego – stawka za 1 impuls, z telefonu komórkowego - wg stawki operatora komórkowego osoby wykonującej połączenie.

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym to anonimowe wsparcie dla osób palących. Zespół specjalistów zapewnia niezbędną pomoc palaczom zamierzającym zerwać z nałogiem, w tym m. in.:

  • informuje o korzyściach wynikających z rzucenia palenia, szkodliwości palenia oraz mechanizmach uzależnienia,
  • przeprowadza analizy głębokości ich uzależnienia od tytoniu oraz wzmacnia motywację do zaprzestania palenia,
  • wskazuje dostępne metody  rzucenia palenia oparte na farmakoterapii i psychoterapii, łącznie z możliwością indywidualnego doboru metody zerwania z uzależnieniem.

Dodatkowe informacje na temat Światowego Dnia bez Tytoniu można znaleźć w załączonych dokumentach.

Załączniki:

  1. Informacja o Światowym Dniu Rzucania Palenia
  2. Apel Prof. A. Zatońskiego
  3. Załącznik do apelu

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter