YouTube

ul.Żwirki i Wigury 1, 63-000 Środa Wielkopolska, tel: 61 286-70-80
Polish English French German Russian

Światowy Dzień AIDS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej (PPIS) przypomina, że 1 grudnia 2018 r. na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. W związku z tym, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Środzie Wielkopolskiej oraz Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej organizują XII Powiatową Olimpiadę Wiedzy o AIDS oraz etap powiatowy konkursu wojewódzkiego na krótki film o HIV pt. „Nie daj szansy AIDS”.

PPIS informuje także, że Krajowe Centrum ds. AIDS, w ramach realizacji Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV, kontynuuje kampanię społeczną pod hasłem „Mam czas rozmawiać”.

Grupą docelową kampanii są rodziny wielopokoleniowe, osoby w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami życiowymi, których zakażenie HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową może dotyczyć. Nasilenie działań kampanijnych nastąpi na przełomie listopada i grudnia 2018 r., przed Europejskim Tygodniem Testowania i Światowym Dniem AIDS. W związku z powyższym informuje, że w Poznaniu funkcjonuje całoroczny Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny (PKD) prowadzący bezpłatne i anonimowe badania w kierunku HIV.

Całoroczny Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny (PKD)

w Województwie Wielkopolskim

ul. Mickiewicza 5/4, Poznań (punkt pobrań DIAGNOSTYKA)

 

Telefon informacyjny 730 110 830

czynny w czwartki w godz. 9:00 - 11:00

 

Godziny pracy Punktu:

  • poniedziałek 16:00 – 20:00
  • czwartek 16:00 – 20:00
  • piątek 16:00 – 20:00

email Punktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresy punktów konsultacyjno-diagnostycznych

Dyżury punktów konsultacyjno-diagnostycznych w ramach Europejskiego Tygodnia Testowania

Informacje o testach na obecność wirusa HIV

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter